Polish (Poland)

BIP

bip_logo_pomn1_grad

PeUP

banner-22

 

Pogoda

°F | °C
invalid location provided

Imieniny

Imieniny obchodzą:
Dzisiaj :
Anity Elizy
Jutro :
Ilony Klary
Nasza Gmina
Święto Wojska Polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Kluczewska   
Piątek, 17 Sierpień 2018 12:53

W tym roku w Gminie Borów w sposób szczególny obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego, ustanowione w rocznicę Cudu nad Wisłą. 15 sierpnia w kościele parafialnym w Borku Strzeliński, ksiądz dziekan Wiesław Szczęch odprawił Mszę Św. w intencji Ojczyzny. Przepiękne kazanie skłoniło wszystkich uczestników do refleksji. Udział pocztu sztandarowego z OSP w Borku Strzelińskim dodawał powagi uroczystości. Tuż po Mszy Św. odbył się spektakl słowno- muzyczny w wykonaniu gminnego chóru VENI LUMEN pod dyrygenturą Pana Pawła Ożgi.

Spektakl rozpoczął się od odśpiewania Roty, w dalszej kolejności odczytane zostało m.in. przemówienie Józefa Piłsudskiego do I Kompanii Kadrowej, przypomniane zostały najważniejsze stoczone bitwy podczas I Wojny Światowej. Chór zaprezentował się w pięknych pieśniach patriotycznych m.in. odśpiewano „ Piechotę”,” Marsz, Marsz Polonia”, „ Modlitwę obozową”, ” Modlitwę o pokój”. Pieśni przeplatane były tekstami dotyczącymi wojny polsko-bolszewickiej, odczytanymi przez członków chóru. Po występie chóru, głos zabrał Wójt Gminy Borów, Waldemar Grochowski. W swojej przemowie zwrócił uwagę na postać żołnierza, który pełni trudną i niebezpieczną służbę zgodnie z hasłem na sztandarze: "Bóg, honor, ojczyzna". Na zakończenie podziękował wszystkim uczestnikom uroczystości za przybycie i poświęcony czas.


 

 
Gminne Dożynki 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Kluczewska   
Poniedziałek, 13 Sierpień 2018 13:52

 
Rekrutacja do żłobka zakończona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Chudak   
Poniedziałek, 13 Sierpień 2018 13:06

Informujemy, iż zakończyła się rekrutacja do żłobka powstającego w projekcie pn. "Żłobek zawsze uśmiechnięty" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Lista dzieci przyjętych do żłobka jest dostępna w Urzędzie Gminy pok.19.

 
Dzień Wojska Polskiego w gminie Borów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Kluczewska   
Wtorek, 07 Sierpień 2018 07:56

 
Nadzwyczajna sesja Rady Gminy Borów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Kluczewska   
Piątek, 03 Sierpień 2018 10:28

Mimo wakacji i sezonu prac polowych, borowscy radni spotkali się na nadzwyczajnej sesji. Porządek obrad przewidywał przyjęcie dwóch uchwał. W piątek, 3 sierpnia br., odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Borów. Jednym z projektów uchwały, jakim zajmowali się radni, była uchwała w sprawie przyjęcia planu nadzoru nad żłobkami, klubami dziecięcymi oraz dziennymi opiekunami działającymi na terenie Gminy Borów.Plan nadzoru przedstawiła Pani Bogumiła Mierzwińska, kierownik Referatu Spraw Społecznych i Rozwoju Gminy. Kolejny projekt uchwały dotyczył zmiany uchwały Nr XXXIV/189/2018 Rady Gminy Borów z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie podziału Gminy Borów na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu. Głos w sprawie zabrała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Pani Elżbieta Kamińska, która przedstawiła konieczność dokonania zmiany w opisie granic okręgów wyborczych, polegającej na dopisaniu nowej ulicy w okręgu wyborczym nr 2 o nazwie „Sportowa” oraz w okręgu wyborczym nr 8 o nazwie „Słoneczna” a także w okręgu wyborczym nr 1 zmiany nazwy ulicy z „Rataja” na „Maciej Rataja”. W świetle przedstawionego stanu prawnego i faktycznego podjęcie uchwały było uzasadnione. Stosowne uchwały zostały przyjęte jednomyślnie.

 


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Wójt

wojt_small

AWARIE
sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej zgłaszamy pod numery:

Kierownik GZGK
w Borowie

697 916 426
Oczyszczalnia scieków
w Borku Strzelińskim
601 835 865

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

sisms_logo2site
Samorządowy Informator SMS
Zarejestruj się,
aby być powiadamianym
o zdarzeniach na terenie
Gminy Borów
( awarie wodociągowe, ostrzeżenia pogodowe, zagrożenia itp. )
wyślij SMS o treści
Tak.dst01
na numer
661 000 112

Fundusze Europejskie

banner_inwestycje_ue

Świadczenie Wychowawcze

Mapa Gminy

mapa_gminy

Dzielnicowy

policja_znak

 

Gminy partnerskie

Medlov-Borów